Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Alkeiskurssi Kesäkuu 2018

kesäkuu 1, 2018 @ 18:00 - kesäkuu 3, 2018 @ 22:00

€350

ALKEISKURSSI KESÄKUU 2018

Kaudella 2018 alkeiskursseja järjestetään kerran kuukaudessa, huhtikuusta syyskuuhun eli yhteensä kuutena viikonloppuna; kurssi alkaa perjantaina kello 18 ja päättyy sunnuntaina illalla. Katso alta kurssien aikataulut.

Huhtikuu 6-8.4.2018
Toukokuu 4-6.5.2018
Kesäkuu 1-3.6.2018
Heinäkuu 6-8.7.2018
Elokuu 10-12.8.2018
Syyskuu 7-9.9.2018

Isommille ryhmille järjestetään kursseja myös erikseen sovittavina ajankohtina.
Tsekkaa myös facebook-sivumme.

Tiedustelut ja kurssi-ilmoittautumiset: Teemu Santanen, kurssit ät skydivepori.net , 044 710 3982

Alkeiskurssi on noin viikon kestävä koulutus joka painottuu pääasiassa aiheisiin jotka hyppääjän tulee osata ennen ensimmäistä hyppyään. Kurssin aikana käydään läpi hyppytekniikkaa, turvaohjeita ja kuivaharjoitellaan hypyn eri vaiheita.

Hyppääjän painorajaksi on asetettu 100kg.

Ikäraja on 15 vuotta, jolloin kurssille pääsee huoltajan allekirjoituksella.

Alkeiskurssin normaali hinta on 350€ ja kurssimaksu pitää sisällään:

1. laskuvarjohypyn.
Oikeuden käyttää seuran varusteita.
Kaiken tarvittavan teoriakoulutuksen ja maaharjoittelun.
Seuran kuluvan vuoden jäsenmaksun.
Suomen Ilmailuliiton kuluvan vuoden jäsenmaksun.
Tapaturma- sekä kolmannen osapuolen vastuuvakuutuksen kuluvalle kaudelle.

Kurssin jälkeen jatketaan koulutusohjelman mukaisesti alkeisoppilaana, maksaen vain hypyistä (oppilaat 28€ / hyppy).

Tiedustele tilauskursseja sekä hintoja työ- tai opiskeluporukoile.

Hyppykurssi maksetaan tilille FI85 2297 1800 0617 86 viitenumerolla 660

Details

Start:
kesäkuu 1, 2018 @ 18:00
End:
kesäkuu 3, 2018 @ 22:00
Cost:
€350
Event Category:
Website:
http://skydivepori.net

Organizer

Satakunnan laskuvarjourheilijat ry
Website:
http://skydivepori.net

Venue

Skydive Pori
Lentoasemantie
Pori, 28500 Finland
+ Google Map
Website:
https://goo.gl/maps/2ejAzJmAX6M2